Sınavsız Üniversite İle Aşçılık Önlisans Programı
13 Nis 2024 12:34:14

Sınavsız Üniversite İle Aşçılık Önlisans Programı

13 Nis 2024 tarihinde görüntülemiş olduğunuz Antalya Sınavsız Üniversite İle Aşçılık Önlisans Programı kampanyamızı, en deneyimli eğitmenlerimiz tarafından Karacan Akademi güvencesiyle sizlere sunuyoruz.
Karacan akademi Antalya olarak 20 yıllık deneyimimiz ile kurs ve eğitim programları alanında lider konumadayız. Kurs altında size sunduğumuz SPK Lisanslama alanında olan Sınavsız Üniversite İle Aşçılık Önlisans Programı eğitimimizi sakın kaçırmayın.

Karacan Mutfak Sanatları Okulu’nun esas amacı: “Gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış, uluslararası alanda rekabet edebilecek genç yönetici şefler yetiştirmektir.” Karacan Mutfak Sanatları Okulu, verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün Türkiye’nin en iyi aşçılık okulları arasında gösterilmektedir. Mutfak Sanatları Okulu T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel kurs olmasının yanı sıra, Brussels Capital University işbirliği ile sizlere uluslararası alanda iş imkanı da sunmaktadır
 
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve Brussels Capital University işbirliği ile Mutfak Sanatları Okulu, Türk ve dünya mutfağının bütün inceliklerini amatör şeflere aktarmak, şeflerin, doğru bilgi, estetik bilinç ve tam donanımla mezun olmalarını sağlamak için kuruldu. Öğrenciler, mutfakta son teknolojiyle ve sektörün en deneyimli şefleriyle çalışarak hem Türk mutfağını dünyaya tanıtmakta yardımcı olacak, hem de sektöre yeni bir soluk kazandıracak.
 
Üniversitemizde profesyonel aşçılık ve pastacılık eğitimlerinin yanı sıra piyasada çalışan profesyonel şeflere yönelik eğitimler de bulunmaktadır. Sadece profesyonelleri değil yemekle ilgilenen herkesi kucaklıyor. Amacımız bu okulda dünya standartlarında aşçılar yetiştirmek ve yemek kültürünü herkese sevdirmektir.
 
Son zamanların en popüler mesleklerinden biri olan “Aşçılık” dünya üzerinde en çok ihtiyaç duyulan meslekler sıralamasında ilk 20 de bulunan meslek popülaritesini hızla arttırmaktadır. Mutfak Sanatları eğitiminizi uluslararası bir okulda tamamlamak demek becerilerinizi profesyonelliğe dönüştürmek demektir.
 
Brussels Capital University ile Aşçılık Önlisans Programı
 
Aşçılık önlisans programı süresince öğrencilere restoran, yiyecek - içecek yönetimi, yemek pişirme teknikleri, sanat ve kültür konularında eğitim verilmektedir. Bölümün diğer bir amacı da zengin Türk mutfak kültürünün akademik bir ortamda korunmasını sağlamak ve bu kültürü uluslararası alanda tanıtmaktır.
 
Aşçılık önlisans programı süresince adaylara en temelden en ileri seviyeye kadar yiyecek - içecek işletmeciliğinin ve yemek sanatının tüm incelikleri öğretilmektedir. Yiyecek - içecek yönetimi ve yemek pişirme teknikleri teorik ve uygulamalı dersler olarak hazırlanmıştır. Klasik yemek pişirme teknikleri, Türk, Osmanlı mutfakları ve modern mutfak teknikleri uygulamalı olarak verilmektedir.
 
Pastacılık sanatı, çikolata hazırlama teknikleri, şarapçılığa giriş gibi diğer pratik derslerin yanında öğrenciler, mutfak sanatlarına giriş, gastronomi ve yiyecek sanatları, Fransız ve genel dünya mutfağı ve özellikleri, osmanlı mutfağı ve özellikleri, gastronomide yeni trend ve yöntemler, otel işletmelerinde mutfak yapılanması ve çalışma şekli, gastronomide sıcak mutfak, diksiyon kursu, yabancı dil İngilizce, yabancı dil Rusça, iş güvenliği ve işçi sağlığı, kişisel gelişim, hijyen ve sanitasyon, gastronomide soğuk mutfak, gastronomide ekmekçilik ve pastane, Akdeniz mutfağı, Uzakdoğu mutfağı, Güney Amerika mutfağı, Afrika mutfağı, temizlik ve temizlik yönetimi, personel yönetimi, eğiticinin eğitimi, bilgisayar konularını işlemektedir. Yeme içmenin bir sanat olduğuna inanılan programda mutfak sanatının tüm incelikleri öğretilmektedir.
 
Brussels Capital University ile Aşçılık Önlisans Diploma ve Sertifika
Yeniliklerin öncüsü olan üniversitemiz, geleceğin şef aşçılarını yetiştirmek için Karacan Mutfak Sanatları Okulu ile işbirliği yapıyor. Üniversitemizin 2 yıllık “Profesyonel Aşçılık Sertifika Programı”nı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz uluslararası geçerliliğe sahip Brussels Capital University Aşçılık Önlisans diploması ile birlikte 12 farklı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalara sahip olacaktır.
Karacan Mutfak Sanatları Okulu mezunları dünyanın saygın okullarından Brussels Capital University ile ortak geliştirilen ileri seviye eğitimlere katılarak yurt dışı deneyimi kazanıyorlar.
 
Belge Listesi
1 Brussels Capital University Aşçılık Önlisans Diploma
2 Aşçılık MEB
3 Klasik Türk Mutfağı MEB
4 Temel Pastacılık MEB
5 İngilizce Kursu MEB
6 Yabancı Dil Kursu (Rusça) MEB
7 Personel Eğitimi MEB
8 Eğiticinin Eğitimi Kursu MEB
9 Kişisel Gelişim Kursu MEB
10 Bilgisayar İşletmeni MEB
11 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Kursu MEB
12 Diksiyon Kursu MEB
13 Hijyen ve Sanitasyon MEB
14 Akdeniz Mutfağı Katılım
15 Uzakdoğu Mutfağı Katılım
16 Güney Amerika Mutfağı Katılım
17 Afrika Mutfağı Katılım
18 Osmanlı Mutfağı ve Özellikleri Katılım
Brussels Capital University ile Aşçılık Önlisans Akademik Takvim
Kesin Kayıt 1 Ocak 2016 25 Şubat 2016
1.Dönem Eğitim Öğretim 29 Şubat 2016 22 Mayıs 2016
1.Dönem Final 23 Mayıs 2016 30 Mayıs 2016
Ara 31 Mayıs 2016 12 Haziran 2016
2.Dönem Eğitim Öğretim 13 Haziran 2016 18 Eylül 2016
2.Dönem Final 19 Eylül 2016 25 Eylül 2016
Ara 26 Eylül 2016 1 Ekim 2016
3.Dönem Bitirme Tezi 2 Ekim 2016 10 Ekim 2016
Staj 10 Ekim 2016 -
Brussels Capital University ile Aşçılık Önlisans Ders İçerikleri
Aşçılığı profesyonel bir meslek olarak gören, kariyer olarak kabul eden kişilere yönelik hazırlanmış aşçılık programı, uluslararası temel aşçılık eğitimi vermek üzere tasarlanmış, toplamda 8 aylık dönemi kapsayan bir programdır. Brussels Capital University Aşçılık Önlisans Diploması ve T.C. MilliEğitim Bakanlığı onaylı programa katılarak eğitimini tamamlayan öğrenciler T.C. Milli Eğitim Bakanlığının sınavına katılır.
 
I.Dönem
  Ders Adı Kredi
1 Mutfak Sanatlarına Giriş 30
2 Gastronomi ve Yiyecek Sanatları 40
3 Fransız ve Genel Dünya Mutfağı ve Özellikleri 30
4 Osmanlı Mutfağı ve Özellikleri 30
5 Gastronomide Yeni Trend ve Yöntemler 30
6 Otel İşletmelerinde Mutfak Yapılanması ve Çalışma Şekli 30
7 Gastronomide Sıcak Mutfak 30
8 Diksiyon Kursu 20
9 Yabancı Dil - İngilizce 50
10 Yabancı Dil - Rusça 50
11 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Kursu 14
12 Kişisel Gelişim Kursu 12
13 Hijyen ve Sanitasyon 10
II.Dönem
  Ders Adı Kredi
1 Gastronomide Soğuk Mutfak 30
2 Gastronomide Ekmekçilik ve Pastane 30
3 Akdeniz Mutfağı 30
4 Uzakdoğu Mutfağı 30
5 Güney Amerika Mutfağı 30
6 Afrika Mutfağı 30
7 Yabancı Dil - İngilizce 50
8 Yabancı Dil - Rusça 50
9 Temizlik ve Temizlik Yönetimi 14
10 Personel Yönetimi Kursu 14
11 Eğiticinin Eğitimi Kursu 10
12 Kişisel Gelişim 24
13 Bilgisayar 30
III.Dönem
1 Bitirme Tezi -
2 Staj -
 
Detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.
0530 304 98 98

İLETİŞİM İÇİN
0 242 244 66 65 Nolu telefondan direk iletişime geçebilirsiniz.

7-24 ARANMA TALEBİ BIRAKMAK İÇİN ;
?0 (530) 304 98 98 Whatsapp ya da kısa mesaj olarak "
BİLGİ" yazıp yollamanız yeterli. Egitim danişmanlarımız size dönüş yapacaktır.


ONLINE BiLGi FORMU DOLDURMAK IÇIN;
?Ayrıntılı bilgi için aşagıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. Egitim danışmanlarımız ÜCRETSiZ bilgilendirme için size mesai saatleri içerisinde  dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz..

Katılmak için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

KPSS ÖNLISANS Nokta atis Soru Kampi 10 Deneme

KPSS ÖNLISANS Nokta atis Soru Kampi 10 Deneme

Kpss Önlisans sinavi öncesi 10 deneme ve soru çözüm kampi. bu firsati kaçirmayin....

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 13,2024 12:34:14
Resepsiyon Elemanı Kursu

Resepsiyon Elemanı Kursu

Turizm sektöründe çalışmak isteyenler için Resepsiyon Kursu - 0 242 244 66 65 MEB Onaylı sertifika ile işinizi garantileyin.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 12,2024 12:34:14
MEB Onaylı Makyaj Yapma Teknikleri (MAKEUP)

MEB Onaylı Makyaj Yapma Teknikleri (MAKEUP)

Kendinizdeki değişimi başlatın hemde meslek sahibi olacaksınız.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 11,2024 12:34:14

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri