Adli Yargi Hakimligi Kursu
13 Nis 2024 11:48:56

Adli Yargi Hakimligi Kursu

Karacan Akademi 13 Nis 2024 11:48:56 saatinde bakmış olduğunuz Adli Yargi Hakimligi Kursu kursu için 15 yılı aşkın tecrübesiyle sizlere en kalite eğitim hizmetini vermeye devam ediyor.
Antalya Adli Yargi Hakimligi Kursu kursu ile hem özgün eğitim hem de Adli Yargi Hakimligi Kursu uzaktan eğitim şansı yakalayacaksınız. Sizinle iletişime geçmemiz için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Kurs denilince akla ilk gelen kurum Karacan Akademi sizler için Adli Yargi Hakimligi Kursu kursu ücreti, Adli Yargi Hakimligi Kursu kuru ücreti ne kadar?, Adli Yargi Hakimligi Kursu kursu veren dersaneler gibi sorularınız için en iyi cevap niteliğindedir.

Adli Yargı Hakimlik Sınavı Başvuru Şartları, bu alanda başvuru yapacak olan adayların aşağıdaki koşullara eksiksiz uymaları gerekmektedir. Adli Yargı makamında bu koşulları yerine getiren adaylar aşağıdaki koşullardan yola çıkarak başvuru yapmaları gereklidir.

Hukuk fakültesinden mezun olduğuna dair diploma veya mezuniyet belgesi ile yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olduğuna dair belge; hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar bakımından, hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idarî bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olduğuna dair belge (Belgelerin onaylı örneği de kabul edilir.), Nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport,ile birlikte bizzat başvuracaklardır.

Başvuru merkezi görevlisi tarafından adayın Aday Başvuru Formundaki bilgileri ile birlikte web kamerayla alınacak fotoğrafı da elektronik ortama aktarılacaktır (ÖSYM kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunan adayların fotoğraflarının çekilmesi sistem tarafından engellenmektedir.). Fotoğraf, adayın fiziksel olarak tanınmasını sağlayacak nitelikte olmalıdır. Başvuruda adayların hangi sınava katılacakları bilgisi de alınacaktır. Adaylar, aşağıdaki beyanları içeren şekilde form üzerinde işaretleme yapacak ve başvuruları bu beyanlara göre alınacaktır

Adli Yargı Hakimlik Sınavı Ne Zaman, bu sınav Adalet Bakanlığının Hukuk fakültesi mezunlarının sayısal oranına bakarak her yıl ihtiyaç duyulan adli yargı hakimliği açık kadrosuna göre yapılan bir sınavdır. Sınav tarihleri her yıl ÖSYM’nin Ana sayfasında başvuru ve kesin sınav tarihi olmak üzere sınav takviminde yer almaktadır. Adli Yargı Hakimlik Sınavı Ne Zaman gibi sorulara bakanlıkça belirlenen yıllarda açılması planlanan avukatlıktan adaylığa geçmek isteyenler için İdari Yargı hâkim adaylığı, avukatlıktan adaylığa geçmek isteyenler için adli yargı hâkim ve savcı adaylığı, İdarî Yargı hâkim adaylığı ve adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınav tarihleri, kadro sayısı ve söz konusu sınavlara ilişkin başvuru tarihleri her yıl ÖSYM’nin belirlediği sayfada belirlenmektedir.2015-Adalet Bakanlığı
 

2015 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2015-Adli Yargı)
2015 Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim  Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı  (2015-İdari Yargı)
2015 Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim  ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2015-Adli Yargı-Avukat)
2015 Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin İdari  Yargı Hakim  Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2015-İdari Yargı-Avukat)

30.05.2015  Sınav Tarihi olarak Belirlenmektedir.  24.03.2015 - 06.04.2015  Arasında Başvuru Yapılmaktadır. Adli Yargı Hakimlik Sınavı Soru Dağılımı aşağıda belirtilen soru kalıplarından gelmektedir. Adli Yargı Hakimlik Sınavı ile sınava ilişkin genel yetenek – genel kültür soru kalıplarından 40 soru olması durumu dikkat çekerken yine Adli Yargı Hakimlik bölümü için belirli derslerle ilgili belli başlı soru kalıpları çıkmaktadır.

Soru Dağılımı

Genel Yetenek-Genel Kültür: 40 soru 
Anayasa Hukuku 10 soru
İdare Hukuku 10 soru
İdari Yargı 10 soru
Ceza Hukuku(Genel-Özel) 10 soru
Ceza Muhakemesi Hukuku 10 soru
Medeni Hukuk (Giriş-Kişiler-Aile-Eşya-Miras) 10 soru
Borçlar Hukuku (Genel-Özel) 10 soru
Ticaret Hukuku (Ticari İşletme-Şirketler-Kıymetli Evrak-Sigorta-Deniz Ticareti) 10 soru
Medeni Usul Hukuku 10 soru
İcra-İflas Hukuku 10 soru

Adli Yargı Hakimlik Sınavı Soruları, Her yıl sorulan soru kalıpları Genel kültür – Genel Yetenek standartlarına göre sorulmaktadır. Her branşın içeriğinde kendi bölümüne bağlı olarak sorulacak sorular ve dersler bulunmaktadır. Kendi Bölümüne göre soru kalıplarıyla birlikte alan bilgisi hakkında soru kalıpları gelmektedir. Adli Yargı Hakimlik sınavında İdari Yargı Hakimliği sınavı, Yazılı ve Sözlü sınavlardan oluşur. Yazılı sınav ÖSYM tarafından Ankara’da test yöntemi ile yapılır ve 2,5 saat sürer. Genel değerlendirme sonunda Ağırlıklı Standart Puanı 70 ve daha yüksek olan adaylar sınavın bu bölümünde başarılı sayılarak mülâkata çağrılır.


Yazılı sınav su konulardan yapılır: Genel Kültür, Genel Yetenek, İdare Hukuku, İdarî Yargılama Usulü Hukuku, Anayasa Hukuku, Medenî Hukuk, Medeni Usul Hukuku, Borçlar Hukuku (Genel Hükümler), Ceza Hukuku (Genel Hükümler), Maliye, Ekonomi, Vergi Hukuku ve Vergi Usul Hukuku.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

Antalya Yemek Pişirme Teknikleri Kursu

Antalya Yemek Pişirme Teknikleri Kursu

Ev Mutfağınızda dünya mutfaklarını sevdiklerinize sunma imkanına sahip olacaksınız.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 12,2024 11:48:56
İngilizce Kursu 2. Kur B1-B2

İngilizce Kursu 2. Kur B1-B2

Karacan Akademi ingilizce 2. Kur B1-B2 Kursları ile ingilizce öğrenmeyi seveceksiniz

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 11,2024 11:48:56

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri