Antalya M.E.B. Onaylı Grafik Tasarım Kursu
23 Nis 2024 02:32:38

Antalya M.E.B. Onaylı Grafik Tasarım Kursu

23 Nis 2024 tarihinde görüntülemiş olduğunuz Antalya Antalya M.E.B. Onaylı Grafik Tasarım Kursu kampanyamızı, en deneyimli eğitmenlerimiz tarafından Karacan Akademi güvencesiyle sizlere sunuyoruz.
Karacan akademi Antalya olarak 20 yıllık deneyimimiz ile kurs ve eğitim programları alanında lider konumadayız. Kurs altında size sunduğumuz Bilişim Kursları alanında olan Antalya M.E.B. Onaylı Grafik Tasarım Kursu eğitimimizi sakın kaçırmayın.

GRAFİK TASARIM GENEL KAPSAMI

Temel Tasarım Bilgisi:  9 Saat / 3 Gün

-        Renk Bilgisi

-        Yazı Tipi (Font) / Tipografi Bilgisi

-        Oran / Orantı / Kompozisyon / Plan Kavramları (Layout)

-        Raster – Bitmap Kavramları

-        CMYK / RGB / Grayscale / Hexadecimal Renk Kavramları

-        Çözünürlük / PPI / DPI Ayarları

-        Uniform / Postscript

-        Optimizasyon / Kalite Ayarları

-        Resim Formatları ve Kullanım Alanları

Dersin Açıklaması: Reklamcılık, tanıtım, prodüksiyon (TV, yapım, medya), mimari, fotoğrafçılık, interaktif medya, bilişim ve sanatın birçok dalının ihtiyaç duyduğu en temel konudur. 

Hedef Davranışlar: Bu temel bilgiler ışığında kişiler her türlü grafik işlemini rahatlıkla yapabilecek, kendi tasarımlarını yardımcı programlar sayesinde sorunsuzca oluşturabileceklerdir. Renk, çizim/çizgi, dizgi, mizanpaj, çözünürlük, ölçü, masaüstü yayıncılık, çizgi altı, çizgi üstü, evrensel kağıt türleri ve ölçüleri gibi bilinmesi gereken birçok konuyu öğrenip, uygulamaya geçebileceklerdir.

Photoshop:  30 Saat / 10 Gün

-        Arayüzleri / Menüleri / Panelleri tanıma

-        Layer (katman) / Gruplama Mantığı

-        Araçlar / Çizim / Şekil / Fırça Teknikleri

-        Biçimlendirme / Ölçekleme / Yönlendirme / Hizalama

-        Özel Şekiller

-        Adjustment (İnce Resim Ayarları)

-        Kırpma / Dekupe / Temizleme

-        Yazı / Metin Blokları / Resimler İle Çalışma

-        Arayüz / Afiş / El İlanı Tasarlanması

-        Filtreler

-        Foto-Montaj

-        Foto-Manipülasyon

-        3D Etkiler

-        Animasyon (Hareketli Gif)

Dersin Açıklaması: Reklamcılık, tanıtım, prodüksiyon (TV, yapım, medya), mimari, fotoğrafçılık, interaktif medya, bilişim sektörü gibi birçok sektörün sorgusuzca tercih ettiği, “Bitmap (raster)” tabanlı bir grafik işlem programıdır. Bir yandan grafik tasarıma yönelik illüstratif çalışmalar yapılırken, aynı zamanda fotoğrafçılık (fotomanipülasyon, imaj düzenleme, dijital makyaj, rütuş, renklendirme vb.), web tasarım (arayüz tasarımı ile web sayfası yapımı, imajların web ortamına aktarılması için düzenleme vb.) gibi birçok alanda faydalanabileceği en etkili programdır.

Hedef Davranışlar: Bu programı öğrenerek, kullanıcılar fotoğraflar üzerinde düzeltmeler, rütuşlar, fotomontajlar yapabilecek, kendi web ve grafik tasarımlarını, basit resim animasyonlarını oluşturabileceklerdir. Bu aşamada öğrencilerin sektörün temel programlarından biri olan Adobe Photoshop programını öğrenmeleri ve ilerleyen aşamalarda hakimiyetlerini pekiştirmeleri amaçlanmaktadır. Bu eğitim tek yönde değil, öğrencinin meslek yaşamında ihtiyaç duyacağı hemen her alanda yetkinlik kazanması şeklinde kazanımlar sağlar.

 

Illustrator:  21 Saat / 7 Gün

-        Arayüzleri / Menüleri / Panelleri tanıma

-        Layer (katman) / Gruplama Mantığı

-        Araçlar / Çizim / Şekil / Fırça Teknikleri

-        Kırpma / Biçimlendirme / Ölçekleme / Yönlendirme

-        Filtreler

-        Yazı / Metin Blokları / Resimler İle Çalışma

-        Afiş / Broşür / El İlanı Tasarlanması

-        3D Etkiler

-        Baskı öncesi işlemler

Dersin Açıklaması: Reklamcılık, tanıtım, mimari gibi birçok sektörün çizim, illüstrasyon (kitap kapağı resimlemesi gibi), katalog, broşür, afiş, davetiye gibi basılı evrak tasarımları oluşturmak için kullandıkları, vektör tabanlı masaüstü yayıncılık programıdır.

Hedef Davranışlar: Bu program sayesinde kullanıcılar kendi çizimlerini kusursuzca oluşturabilecek ve grafik tasarımlarını yaptıkları birçok basılı evrak türü hazırlayabileceklerdir. Bu çalışmaların sonunda basıma uygun hale getirip matbaaya işlerini gönderebileceklerdir.

Indesign:  30 Saat

-        Arayüzleri / Menüleri / Panelleri tanıma

-        Layer (katman) / Gruplama Mantığı

-        Master Sayfa / Çoklu Sayfa Tasarımları

-        Stiller İle Çalışmak

-        Araçlar / Çizim / Şekil / Fırça Teknikleri

-        Kırpma / Biçimlendirme / Ölçekleme / Yönlendirme

-        Filtreler

-        Yazı / Metin Blokları / Resimler İle Çalışma

-        Katalog Tasarımı

Dersin Açıklaması: Reklamcılık, tanıtım gibi birçok sektörün çizim, illüstrasyon (kitap kapağı resimlemesi gibi), katalog, broşür, afiş, davetiye, kitap gibi basılı evrak tasarımları oluşturmak için kullandıkları vektör ve raster tabanlı, yeni nesil bir masaüstü yayıncılık programıdır.

Hedef Davranışlar: Bu aşamada öğrencilerin basım yayın sektöründe tercih edilen programlardan biri olan  Adobe Indesign ile çok sayfalı tasarımlar (gazete, dergi, kitap, bülten, insert vb.) üretmeleri hedeflenir. Bu süreçte öğrencilerin diğer programlar ile tam entegrasyon geliştirmeleri sağlanır. Bir yandan çalışırken, aynı zamanda sanatsal anlamda kendini geliştirmek isteyen bireyler için ideal alandır. Çok çalışmaktan, gözlemlemekten, üretmek ve ürettiklerini geliştirmekten ve en önemlisi çok okumaktan hoşlanan bireylerin bu alana yönelmeleri tavsiye edilir.

*İlk ders olarak düşünülen “Temel Tasarım” dersi için belirlenen süre şüphesiz ki yeterli değildir. Ancak bu dersin içeriği takip eden derslerin içerisine serpiştirilmiş ve öğrencilerin ilgi - yetileri göz önünde bulundurularak konu gereği ihtiyaç duyulduğu taktirde işlenme mantığı öngörülmüştür.

**Karacan Akademi bünyesinde gerçekleştirilen bu dersler “Grafik Tasarımcı” yetiştirmek üzere kapsamlı düşünüldüğü için süreler ihtiyaç duyulduğu ölçüde hazırlanmıştır. Ancak kurumunuzun ihtiyaç duyduğu strateji kapsamında sizlere özel ders planı tablosu oluşturulmuştur. Bu şartlarda öğrencileriniz, ihtiyaç duydukları eğitsel sistemi öğrenecek ve uygulayacaklardır. Uzmanlık ve detay gerektiren konular elimine edilmiştir.

İLETİŞİM İÇİN
0 242 244 66 65 Nolu telefondan direk iletişime geçebilirsiniz.

7-24 ARANMA TALEBİ BIRAKMAK İÇİN ;
?0 (530) 304 98 98 Whatsapp ya da kısa mesaj olarak "
BİLGİ" yazıp yollamanız yeterli. Egitim danişmanlarımız size dönüş yapacaktır.


ONLINE BiLGi FORMU DOLDURMAK IÇIN;
?Ayrıntılı bilgi için aşagıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. Egitim danışmanlarımız ÜCRETSiZ bilgilendirme için size mesai saatleri içerisinde  dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz..

Katılmak için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

Antalya Arapca Kursu

Antalya Arapca Kursu

Arapca kursu

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 23,2024 02:32:38
Müzakere Becerileri Eğitimi

Müzakere Becerileri Eğitimi

Müzakere Becerileri Eğitimi

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 22,2024 02:32:38
Antalya On Parmak Klavye Kursu

Antalya On Parmak Klavye Kursu

On parmak klavye Yazmak isteyen sabirli olan herkes, Özellikle Adalet Bakanligi Zabit Katipligine hazirlananlar için vazgeçilmez kurs.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nis 21,2024 02:32:38

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri