BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ
18 Haz 2024 01:36:40

BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ

PROGRAMIN ADI Badem Yetiştiriciliği

PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI 1. İlkokul mezunu olmak. 2. 13 yaşını tamamlamış olmak.

1 EĞİTİMCİLERİN NİTELİĞİ 1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre atanan; Tarım Teknolojileri/Tarım Alanı Öğretmenleri ve Bahçe ve Tarla Bitkileri Alanı Öğretmenleri, 2. Tarım Teknolojileri/Tarım, Bahçe ve Tarla Bitkileri alanında lisans eğitimi alanlar, 3. Tarım Teknolojileri/Tarım, Bahçe ve Tarla Bitkileri alanında ön lisans mezunu olanlar, 4. Tarım Teknolojileri/Tarım, Bahçe ve Tarla Bitkileri alanında en az III. seviye bir eğitimi başarıyla tamamlayanlar, görevlendirilir.

PROGRAMIN AMAÇLARI Badem Yetiştiriciliği Kursunu tamamlayan bireyin; 1. İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulaması, 2. Tekniğine uygun aşı yaparak fidan yetiştirmesi, 3. Tekniğine uygun olarak üretim yapılacak araziyi belirleyerek üretime hazır hale getirmesi, 4. Tekniğine uygun olarak araziye organik gübreleri vermesi, 5. Tekniğine uygun olarak araziye kimyasal gübreleri vermesi, 6. Tekniğine uygun olarak sulama yapması, 7. Tekniğine uygun olarak bitki koruma tedbirlerini uygulaması, 8. Tekniğine uygun olarak budama yapması, 9. Tekniğine uygun olarak badem yetiştirmesi amaçlanmaktadır.

PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR 1. Son yıllarda badem yetiştiriciliğinde ülkemiz oldukça mesafe almış, ihraç firmaları artmış, üretim girdileri konusunda sıkıntılar azalmış, soğuk hava ve paketleme tesisleri istenen düzeyde olmasa da daha iyi durumdadır. Yetiştiriciler tüccarın istediği bademi üretme konusunda daha da bilinçlenmiş böylece daha fazla gelir getiren çeşitleri daha kaliteli üretir olmuştur. Kaliteli ürün her zaman daha iyi gelir getirmektedir. Dolayısı ile bu alanda iyi yetiştirilmiş bilinçli meslek elemanlarının yetiştirilmesi önem arz 2 etmektedir. Bu kurs programı ile bireylerin bilinçli bir şekilde badem yetiştiriciliği yapabilmeleri amaçlanmaktadır. 2. İş piyasasının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, bireyleri İSG, çevre koruma, kalite kural ve yöntemleri çerçevesinde; yetkisi dâhilinde ve tanımlanmış görev talimatlarına göre; badem yetiştiriciliği uygulamalarını yapabilen, kişisel yeteneklerini geliştirmelerine imkân sağlayan kazanımlara dayalı modüler yapıda geliştirilmiştir. 3. Kurs programı, Millî Eğitim Bakanlığında görevli uzman, alan öğretmenleri ve alan uzmanlarıyla iş birliği içinde hazırlanmıştır. 4. Kursun içeriğine göre konular, teorik ve uygulamalı olarak uygun olan yöntem ve teknikler uygulanarak işlenir. 5. Programın uygulanmasında ağırlıklı olarak bireysel öğrenmeyi destekleyici yöntem ve teknikler uygulanır. 6. Badem Yetiştiriciliği kurs programının amaçları ve içeriği yoluyla kursa katılan bireylere aşağıda tabloda verilen değerlerin kazandırılması ve bu yolla bireylerin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

PROGRAMIN KREDİSİ Yaygın eğitim kurumlarında uygulanan kurslarda kredilendirmeler; Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.11.2013 tarihli ve 135 sayılı Karar’ı ile kabul edilen “Mesleki ve Teknik Eğitimde Kredilendirme Esasları” doğrultusunda, kurs programını başarıyla tamamlayanlara 6 (altı) kredi verilir. PROGRAM SÜRESİ VE İÇERİĞİ Kurs programının süresi; günde en fazla 8 ders saati uygulanır. Kurs süresi toplam 148 (yüz kırk sekiz) ders saatidir. Eğitim personeli, programın teorik ve uygulama sürelerini belirler.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

AHŞAP TEKNOLOJİSİ

AHŞAP TEKNOLOJİSİ

AHŞAP CNC MAKİNE OPERATÖRÜ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024
Bolu Aşçılık Pastacılık Kursu - 0 242 244 66 65

Bolu Aşçılık Pastacılık Kursu - 0 242 244 66 65

Antalya eğitim almak istermisiniz

18 Haz 2024
AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ ALANI AİLE VE ÇOCUK

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ ALANI AİLE VE ÇOCUK

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ ALANI AİLE VE ÇOCUK KURS PROGRAMI

18 Haz 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri