METAL AMBALAJ
22 May 2024 17:15:30

METAL AMBALAJ

PROGRAMIN ADI Metal Ambalaj PROGRAMIN DAYANAĞI 1. 24.06.1973 tarihli ve 14574 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 2. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.04.2016 tarih ve 19 sayılı kararı ile kabul edilen, Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programı, 3. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.06.2014 tarih ve 50 sayılı Kararı ile kabul edilen, Meslekî ve Teknik Anadolu Liseleri Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı (Çevre Hizmetleri, Tüketici Hizmetleri, Sosyal Destek Hizmetleri, Ev ve Kurum Hizmetleri Dalları) Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çerçeve Öğretim Programı, 4. 24.08.2011 tarihli ve 28035 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği, 5. 02.04.2015 tarihli ve 29314 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Atık Yönetmeliği PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI 1. Okuryazar olmak, 2. 18 yaşını doldurmuş olmak. EĞİTİMCİLERİN NİTELİĞİ 1. Talim ve Terbiye Kurulunca yeniden düzenlenen Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre atanan; Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı öğretmenleri, 2. Fakültelerin Aile ve Tüketici Hizmetleri bölümünden mezun olup, öğretmenlik formasyonu belgesine sahip olanlar, görevlendirilir. PROGRAMIN AMAÇLARI Metal Ambalaj kursunu tamamlayan bireyin, 1. Çevresel açıdan belirli ölçütlere, temel şart ve özelliklere sahip ambalajların üretimini sağlaması, 1 2. Ambalaj atıklarının oluşumunun önlenmesi, önlenemeyen ambalaj atıklarının tekrar kullanım, geri dönüşüm ve geri kazanım yolu ile bertaraf edilecek miktarının azaltılması, 3. Bireyin uygun ortam ve koşullar sağlandığında; metal ambalajın üretilme sürecini uluslararası çevre sözleşmeleri dâhil olmak üzere ulusal yasalar ve ilgili hükümleri doğrultusunda üretmesi amaçlanmaktadır. PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR 1. Kurs Programı, Millî Eğitim Bakanlığında görevli uzman, alan öğretmenleri ve alan uzmanları ile iş birliği içinde hazırlanmıştır. 2. Programın uygulanmasında ağırlıklı olarak bireysel öğrenmeyi destekleyici yöntem ve teknikler uygulanır. 3. Programın uygulanabilmesi için gerekli materyaller sağlanmalıdır. Kaynak olarak, bireysel eğitim materyallerinden yararlanılabilir. 4. Program, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında veya kurumların açtığı eğitim-öğretime uygun bir ortamda uygulanır. 5. Program sonunda bireyin doğru ve güvenli bir şekilde müdahale yapıp yapamadığı ölçülerek değerlendirme yapılır.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

FINDIK SEÇME VE İŞLEME

FINDIK SEÇME VE İŞLEME

FINDIK SEÇME VE İŞLEME MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

22 May 2024
BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK

BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK

BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK DANIŞMA GÖREVLİSİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

22 May 2024
ASPİLENİUM YETİŞTİRİCİLİĞİ

ASPİLENİUM YETİŞTİRİCİLİĞİ

ASPİLENİUM YETİŞTİRİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

22 May 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri