DİŞ PROTEZ
18 Haz 2024 02:03:26

DİŞ PROTEZ

DİŞ PROTEZ YARDIMCI PERSONEL EĞİTİMİ PROGRAMINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR ALAN :

DİŞ PROTEZ MESLEK : MESLEK SEVİYESİ :

MESLEK ELEMANI TANIMI Diş protez lâboratuvarında diş protez teknisyenlerine protezlerin yapım aşamalarında yardımcı olma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

GİRİŞ KOŞULLARI 1. Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak. 2. Diş protez alanının gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

İSTİHDAM ALANLARI Diş protez alanının gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, Diş Protez Lâboratuvarlarında yardımcı personel olarak çalışabilirler.

EĞİTİM-ÖĞRETİM ORTAMLARI VE DONANIMLARI 1. Meslekî Eğitim Merkezleri, Halk Eğitimi Merkezleri, Sağlık Bakanlığı’na bağlı ağız ve diş sağlığı hizmeti verilen kurumlarda, diş hekimliği fakültesi bulunan üniversitelerde ve sektördeki işletmelerde eğitim verilmektedir. 2. Programın uygulanabilmesi için Diş Protez alanı standart donanımları ve mesleğin alanın gerektirdiği ekipmanlar sağlanmalıdır.

EĞİTİMCİLER 1. Programın uygulanmasında diş hekimleri görev almalıdır. 2. Programın uygulanmasında gerektiğinde diş protez tekniker ve teknisyeninden yararlanılabilir.

BELGELENDİRME Sertifika programlarında, diş protez elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda diş protez alanın yeterliklerine sahip elemanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.  Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.  Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

EĞİTİM SÜRESİ 1. Meslek programının toplam eğitim süresi 560/248 saat olarak planlanmıştır. 2. Eğitim süresinin okul, işletme ve bireysel öğrenme için ayrılmış dağılımı, modüller ile ilgili açıklamalarda belirtildiği gibi uygulanır.

 

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

CİLT BAKIMI EPİLASYON VE MASAJ TEKNİKLERİ

CİLT BAKIMI EPİLASYON VE MASAJ TEKNİKLERİ

GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ CİLT BAKIMI EPİLASYON VE MASAJ TEKNİKLERİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024
DONDURMA ÜRETİM ELEMANI

DONDURMA ÜRETİM ELEMANI

DONDURMA ÜRETİM ELEMANI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024
ORGANİK ATIKLAR

ORGANİK ATIKLAR

ORGANİK ATIKLAR MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri