EVDE BASİT ONARIMLAR
18 Haz 2024 02:52:33

EVDE BASİT ONARIMLAR

PROGRAMIN ADI Evde Basit Onarımlar PROGRAMIN DAYANAĞI 1. 24.06.1973 tarihli ve 14574 sayılı Resmî Gazete’ de Yayımlanan, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 2. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.04.2016 tarih ve 19 sayılı kararı ile kabul edilen, Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programı, 3. Haziran 2011 tarih ve 2645 Sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan Halk Eğitim Faaliyetlerinin Uygulamasına Dair Yönerge, 4. Talim ve Terbiye Kurulu’nun 08.02.2011 tarih ve 10 sayılı kararı ile kabul edilen, “Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumlarının 50 Alanına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çerçeve Öğretim Programlarında Değişiklik Yapılması”. PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI 1. Okuryazar olmak, 2. 13 yaşını tamamlamış olmak. EĞİTİMCİLERİN NİTELİĞİ Programın uygulanmasında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nca yayımlanan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre atanan Aile ve Tüketici Hizmetleri alanı öğretmenleri görev almalıdır. PROGRAMIN AMAÇLARI Evde Basit Onarımlar kursunu bitiren bireyin; 1. Onarımın aile bütçesine katkısı ve önemini kavraması, 2. Tekniğine uygun ev eşyalarının basit onarımları ve bakımlarını yapması, 3. Tekniğine uygun giyim eşyalarının basit onarımları ve bakımlarını yapması, amaçlanmaktadır. PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR 1. Bu kurs programı ev ve giyim eşyalarının onarımı ile ilgili konuları içermektedir. Kursun sonunda kursiyerlerin evde basit onarımların önemini ve aile ekonomisine olan katkısını kavramasını ve bu onarımları ve bakımları yapabilmesini amaçlanmaktadır. 2. Kurs Programı, Millî Eğitim Bakanlığında görevli alan öğretmenleri ve alan uzmanları ile iş birliği içinde hazırlanmıştır. 3. Programın uygulanmasında ağırlıklı olarak bireysel öğrenmeyi destekleyici yöntem ve teknikler uygulanır. 1 4. Program, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında veya diğer kurumlarca açılan ve eğitim-öğretime uygun ortamlarda uygulanır. 5. Kurs programının amaçlarını yerine getirmek için gerekli donanımlar ve ekipmanlar sağlanır, uygulamalar uygun ve yeterli bir ortamda yapılır. 6. Program uygulanırken kaynak ders kitaplarının bulunmaması durumunda öğretmen/öğretici tarafından hazırlanan ders notlarından yararlanılabilir. 7. Program sonunda bireyin basit onarım ve bakım işlerini yapıp yapamadığı ölçülerek değerlendirme yapılır. 8. Evde Basit Onarımlar kursunu bitiren bireylere aşağıdaki tabloda verilen değerlerin kazandırılması hedeflenmiştir.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

SİGARA BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA

SİGARA BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA

SİGARA BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA KURS PROGRAMI

18 Haz 2024
SOSYAL UYUM SORUNLARI

SOSYAL UYUM SORUNLARI

SOSYAL UYUM SORUNLARI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024
HAVACILIK ALANI

HAVACILIK ALANI

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI GELİŞTİRME VE UYUM EĞİTİMİ KURS PROGRAMI

18 Haz 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri