MODEL ROKET İMALAT VE UÇUŞ
23 Nis 2024 02:44:21

MODEL ROKET İMALAT VE UÇUŞ

MODEL ROKET İMALAT VE UÇUŞ PROGRAMINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR ALAN :

HAVACILIK MESLEK : MESLEK SEVİYESİ :

MESLEK ELEMANI TANIMI Uzay Modelleri kategorisi olan Model Roketlerin, imalat öncesi (plan çizimi, kalıp,Kesim ve birleştirme) öncesi işlemlerini hazırlayarak, imal etmek ve uçuşunu yapabilme bilgi ve becerisine sahip kişidir.

GİRİŞ KOŞULLARI

1. Okuma yazma bilmek veya İlkokul mezunu olmak.

2. THK’nın açmış olduğu Ata model uçak kursu belgesine sahip ve 16 yaşından gün almış olmak,

3. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

EĞİTİM-ÖĞRETİM ORTAMLARI VE DONANIMLARI 1. Mesleki Eğitim Merkezleri; Halk Eğitim Merkezleri ve bu alandaki işletmelerde (Havacılık Kolları ve Kulüpleri)’ nde eğitim verilmektedir. 2. Programın uygulanabilmesi için Uzay Modelleri imalat ve uçuş için standart donanımları ve mesleğin gerektirdiği ekipmanlar sağlanmalıdır.

EĞİTİMCİLER

1. Programın uygulanmasında THK’dan Model Roket alanında eğitim almış ve tercihen bu alanda deneyimi olan öğreticiler görev almalıdır.

2. Programın uygulanmasında gerektiğinde Uzay Modelleri Teknolojisi alanında deneyimi olan teknisyen ve meslek elemanlarından yararlanılabilinir.

3. Usta öğretici; bu programla ilgili modül ve yeterlikleri olmuş olmalıdır.

BELGELENDİRME

Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. 

 Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.  Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

ÖRGÜTSEL İLETİŞİM

ÖRGÜTSEL İLETİŞİM

ÖRGÜTSEL İLETİŞİM KURS PROGRAMI

23 Nis 2024
TMGD İstihdam Etme Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme

TMGD İstihdam Etme Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme

Tehlikeli madde faaliyet belgesine sahip olması gereken işletmeler ve tehlikeli madde güvenlik danışmanı bulundurması gereken işletmeler hakkında yapılan yasal düzenlemeler aşağıdaki gibidir.

23 Nis 2024
AHUDUDU YETİŞTİRİCİLİĞİ

AHUDUDU YETİŞTİRİCİLİĞİ

AHUDUDU YETİŞTİRİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

23 Nis 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri