FOTOĞRAF ÇEKİMİ
23 Nis 2024 01:57:02

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

PROGRAMIN ADI Fotoğraf Çekimi PROGRAMIN DAYANAĞI

1. 24.06.1973 tarihli ve 14574 sayılı Resmî Gazete’ de Yayımlanan, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 2. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.04.2016 tarih ve 19 sayılı kararı ile kabul edilen, Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programı. 3. Talim ve Terbiye Kurulu’nun 29.06.2016 tarih ve 42 sayılı kararı ile kabul edilen, Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Alanı Fotoğraf Dersi Öğretim Programı” 4. Talim ve Terbiye Kurulu’nun 08.02.2011 tarih ve 10 sayılı kararı ile kabul edilen, Mesleki ve Teknik eğitim Okul ve Kurumlarının 50 Alanına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çerçeve Öğretim Programlarında Değişiklik Yapılması”

PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI 1. Okuryazar olmak, 2. 10 yaşını tamamlamış olmak.

EĞİTİMCİLERİN NİTELİĞİ 1. Talim ve Terbiye Kurulunca yayınlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” göre atanan; a) Fotoğraf alan öğretmenleri b) Grafik ve Fotoğraf alan öğretmenleri 2. Lisans eğitimini Fotoğraf veya Grafik ve fotoğraf alanında tamamlamış olup öğretmenlik formasyonu belgesine sahip olanlar görevlendirilir.

PROGRAMIN AMAÇLARI Fotoğraf çekimi kursunu bitiren bireyin; 1. Temel düzeyde fotoğraf bilgisine sahip olması, 2. Fotoğraf ve fotoğrafçılığın tarihî gelişim süreci bilgisine sahip olması, 3. Küçük ve orta format fotoğraf makinelerini hazırlaması, 4. Fotoğraf makinesi ayarlarını hatasız yapması, 5. Fotoğrafı çekilecek ortamın ışık özelliklerini belirlemesi, 6. Çekilmiş bir fotoğrafın ışık özelliklerini temel düzeyde analiz etmesi,PROGRAMIN KREDİSİ Genel kurs programlarında kredilendirilme yapılmamaktadır.

PROGRAM SÜRESİ VE İÇERİĞİ Kurs programının süresi; günde en fazla 8 ders saati uygulanacak şekilde toplam 120 ders saatidir. Sürelerin konulara göre dağılımı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

BELGELENDİRME Kursu başarı ile tamamlayanlara, kurs bitirme belgesi düzenlenir.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı ( TMGD ) Kimler olabilir.

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı ( TMGD ) Kimler olabilir.

Tehlikeli madde danışmanı kimler olabilir sorusunun yanıtı burada...

23 Nis 2024
AutoCAD Komutları

AutoCAD Komutları

AutoCAD İki Boyut Komutları

23 Nis 2024
VİŞNE YETİŞTİRİCİLİĞİ

VİŞNE YETİŞTİRİCİLİĞİ

VİŞNE YETİŞTİRİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

23 Nis 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri