KURU MAYA VE YAŞ MAYA İMALAT ELEMANI
23 Nis 2024 02:24:11

KURU MAYA VE YAŞ MAYA İMALAT ELEMANI

PROGRAMIN ADI KURU MAYA VE YAŞ MAYA İMALAT ELEMANI PROGRAMIN DAYANAĞI

a) Program hazırlanırken; yararlanılan ilgili mevzuat;  MEB Yaygın Eğitim Kurumlar Yönetmeliği  Halk Eğitim faaliyetlerinin uygulamasına dair yönerge  2872 sayılı Çevre Kanunu 4857 sayılı İş Kanunu  5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik  İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik  Hazırlama, Tamamlama ve Temizleme İşleri Yönetmeliği  İlkyardım Yönetmeliği  Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği  1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu  Mikrobiyolojik Kriterler Tebliği b) Talim ve Terbiye Kurulu’nun 02/06/2014 tarih ve 51 sayılı kararı ile kabul edilen, “Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Programı Gıda Teknolojisi Alanı Çerçeve Öğretim Programı”.

PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI 1. Okuma yazma bilmek. 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak. 3. Bulaşıcı hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu almak.

EĞİTİMCİLERİN NİTELİĞİ Program eğitimcileri aşağıdaki öncelik sırasına göre belirlenir: 1. Programın uygulanmasında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nca yayımlanan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre Gıda Teknolojisi alanında eğitim verebilecek ve tercihen sektör deneyimi olan alan öğretmenleri görev almalıdır. 2. Programın uygulanmasında gerektiğinde gıda teknolojileri alanında eğitim almış sektör deneyimi olan mühendis ve teknikerlerden yararlanılabilir.

PROGRAMIN AMAÇLARI Kuru Maya ve Yaş Maya İmalat Elemanı kurs programı sonunda bireyin; 1- Katkı maddelerini doğru oranda kullanarak fermantasyon işlemlerini tamamlaması, 2- Melas karışım oranlarına göre maya sütü hazırlaması. 3- İstenilen kuruluk oranında yaş ve kuru maya elde etmesi 4- Kuru ve yaş maya paketleme işlemlerini yapması amaçlanmaktadır.

PROGRAMIN KREDİSİ Talim ve Terbiye Kurulunun 29.11.2013 tarihli ve 135 sayılı Kararı ile kabul edilen “Mesleki ve Teknik Eğitimde Kredilendirme Esasları” doğrultusunda, kurs programını başarıyla tamamlayanlara 3 kredi verilir.

PROGRAM SÜRESİ VE İÇERİĞİ Kurs programının süresi; günde en fazla 8 ders saati uygulanır. Kurs süresi toplam 80 ders saatidir.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

Antalya Bilgisayar Isletmenligi

Antalya Bilgisayar Isletmenligi

Bilgisayar isletmeni olmak için MEB onayli bilgisayar isletmeni sertifikasi almak gerekir.

23 Nis 2024
Smmm Kursu Nedir

Smmm Kursu Nedir

SMMM kursu hakkinda bilmek istedikleriniz.

23 Nis 2024
GIDA TEKNOLOJİSİ

GIDA TEKNOLOJİSİ

BANT ELEMANI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

23 Nis 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri