UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA
23 Nis 2024 02:00:37

UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA

PROGRAMIN ADI Uyuşturucu Bağımlılığından Korunma

PROGRAMIN DAYANAĞI 1. 24.06.1973 tarihli ve 14574 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 2. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.04.2016 tarih ve 19 sayılı kararı ile kabul edilen, Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programı, 3. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının, 02.06.2014 tarihli ve 50 sayılı kararı ile kabul edilen Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Programlarının 52 Alan 204 Dalına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri,

PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI 1. Okur-yazar olmak. 2. 13 yaşını tamamlamış olmak. 3. Kursunun amaçlarını yerine getirebilecek bedensel ve zihinsel özelliklere sahip olmak. EĞİTİCİLERİN NİTELİĞİ 1. Talim ve Terbiye Kurulunca yayınlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”, göre atanan Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı öğretmenleri görev alırlar. 2. Fakültelerin Aile ve Tüketici Bilimleri alanından lisans düzeyinde mezun olup öğretmenlik formasyonu belgesine sahip olanlar ile uzman psikologlar ve pedagoglardan yararlanılabilir.

PROGRAMIN AMAÇLARI Sigara bağımlılığından korunma kursunu bitiren bireyin, 1. Uyuşturucuya başlama nedenlerini bilmesi, 2. Uyuşturucuların neden olduğu hastalıkları bilmesi, 3. Uyuşturucunun insan üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkilerini bilmesi, 4. Uyuşturucu bağımlılığından korunma yöntemlerini bilmesi, amaçlanmaktadır.

1 PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR Uyuşturucuların insan vücuduna verdiği zararları bilerek alışkanlıktan korunma yöntemlerinin verildiği kurstur. 1. Kurs Programı, Millî Eğitim Bakanlığında görevli uzmanlar, alan öğretmenleri ve alan uzmanları ile iş birliği içinde hazırlanmıştır. 2. Programın uygulanmasında ağırlıklı olarak bireysel ve grup öğretimini destekleyici yöntem ve teknikler uygulanır. 3. Değişik zamanlarda kursiyerlere alışkanlık ve eğitim ile ilgili video ve film izletilmesi sağlanacaktır.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

 ELDE KURDELA İŞİ

ELDE KURDELA İŞİ

EL SANATLARI TEKNOLOJİSİ ELDE KURDELA İŞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

23 Nis 2024
Bingöl Aşçılık Pastacılık Kursu - 0 242 244 66 65

Bingöl Aşçılık Pastacılık Kursu - 0 242 244 66 65

Antalya aşçılık kursu ile Türkiye de

23 Nis 2024
COLEUS

COLEUS

COLEUS YETİŞTİRİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

23 Nis 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri