SİGARA BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA
18 Haz 2024 02:23:02

SİGARA BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA

PROGRAMIN ADI Sigara Bağımlılığından Korunma PROGRAMIN DAYANAĞI 1. 24.06.1973 tarihli ve 14574 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 2. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.04.2016 tarih ve 19 sayılı kararı ile kabul edilen, Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programı, 3. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 08.02.2011 tarih ve 10 sayılı kararı ile onaylanan, Meslekî ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Çerçeve Öğretim Programları kapsamında hazırlanan “Aile ve Tüketici Hizmetleri Öğretim Programı” PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI 1. Okur-yazar olmak. 2. 13 yaşını tamamlamış olmak. 3. Kursunun amaçlarını yerine getirebilecek bedensel ve zihinsel özelliklere sahip olmak. EĞİTİCİLERİN NİTELİĞİ 1. Talim ve Terbiye Kurulunca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”, göre atanan Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı öğretmenleri, 2. Programın uygulanmasında gerektiğinde Fakültelerin Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun olup, öğretmenlik formasyonu sertifikasına sahip olanlar, 3. Uzman psikologlar ve pedagoglardan yararlanır. PROGRAMIN AMAÇLARI Sigara bağımlılığından korunma kursunu bitiren bireyin, 1. Sigaraya başlama nedenlerini bilmesi. 2. Sigaranın neden olduğu hastalıkları bilmesi. 3. Sigaranın insan üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkilerini bilmesi. 4. Sigara bağımlılığından korunma yöntemlerini bilmesi. amaçlanmaktadır. 1 PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR Sigaranın insan vücuduna verdiği zararları bilerek alışkanlıktan korunma yöntemlerinin verildiği kurstur. 1. Kurs Programı, Millî Eğitim Bakanlığında görevli uzmanlar, alan öğretmenleri ve alan uzmanları ile iş birliği içinde hazırlanmıştır. 2. Programın uygulanmasında ağırlıklı olarak bireysel ve grup öğretimini destekleyici yöntem ve teknikler uygulanır. 3. Değişik zamanlarda kursiyerlere alışkanlık ve eğitim ile ilgili video ve film izletilmesi sağlanacaktır.

Bilgi için Formu Doldurmanız Yeterli

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.


 

 

 

KONSERVE ÜRETİM ELEMANI

KONSERVE ÜRETİM ELEMANI

KONSERVE ÜRETİM ELEMANI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024
DİŞ PROTEZ

DİŞ PROTEZ

DİŞ PROTEZ YARDIMCI PERSONEL EĞİTİMİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024
DUT YETİŞTİRİCİLİĞİ

DUT YETİŞTİRİCİLİĞİ

DUT YETİŞTİRİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

18 Haz 2024

Eğİtİm Arama

Etkinlik Takvimi

Kurs3-4 Aralik Meb Onayli Bilgisayar Isletmenlik Sinavi

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Ara 04,2016

KursKPSS COĞRAFYA CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 29,2016

KursKPSS MATEMATİK CANLI DERS

Karacan Akademi Kurs Duyurusu hakkında [...]

Nis 16,2016

Hakkımızda

Karacan Akademi eğitim kurumları olarak bünyemizde bulundurduğumuz tüm kurs ve mesleki eğitimleri uzman eğitmen kadromuz ve 15 yılı aşkın eğitim tecrübemiz ile sizlere sunuyoruz.

En kaliteli eğitimi en kaliteli eğitim kurumundan alın. Karacan Akademi

Sosya Medya

Kurslar Hakkında

Antalya kurs, Burdur kurs, Isparta kurs gibi birçok ilde hizmet veren Karacan Akademi sizlere açıköğretim kursu,iş güvenliği uzmanlığı kursu, kpss kursu, ingilizce kursu, ales kursu, yds kursu, dgs kursu gibi birçok kursun yanı sıra, microsoft sertifikalı eğitmenler ile bilgisayar kursu, yazılım kursu, grafik kursu gibi birçok eğitim alanında antalya iş ilanları hizmet vermektedir.

Kurs denildiğinde aklınıza ilk gelen kurum 15 yılı aşkın süredir Karacan Akademi oldu. 2015 yılında yapmış olduğumuz köklü değişikliklerle artık sizlere daha kaliteli eğitimi daha profesyonel eğitmenlerle sunacağız. Gerek üniversite öğretmenleri gerek akademik kariyer yapmış eğitmenler ile tüm yıl boyunca en iyi seviyeleri yakalayacaksınız.

Karacan Akademi

Başarı Hikayeleri